środa, 12 kwietnia 2017

31.03.2017 

Sukces pokrojony na kawałki. O filozofii Kaizen.Kaizen to wyjątkowa filozofia wywodząca się z Japonii znana przede wszystkim jako koncepcja zarządzania. Polega na ciągłym doskonaleniu poprzez konsekwentne wprowadzanie małych zmian. To co wyróżnia filozofię Kaizen spośród innych strategii to jej prostota i niezwykła efektywność.

Podczas gdy większość strategii zmiany wymaga szokujących, radykalnych reform, w Kaizen wystarczy jedynie podejmowanie drobnych wygodnych kroków w stronę rozwoju i to właśnie MAŁE kroki prowadzą do WIELKICH EFEKTÓW.

Wszystkie zmiany, także te pozytywne budzą lęk, a ten z kolei budzi opór i hamuje zmianę. Kaizen pozwala oswoić strach przed zmianą i w naturalny, łagodny sposób przyzwyczaić umysł do nowych nawyków.

Filozofia Kaizen ma w sobie ogromną uniwersalność, można stosować ją zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. W biznesie Kaizen sprawdza się m.in. przy ograniczaniu kosztów funkcjonowania organizacji i równocześnie podniesienia jakości pracy w firmie, rozwijaniu nowych produktów i usług, zwiększaniu sprzedaży, budowaniu motywacji pracowników. Najlepszym potwierdzeniem na skuteczność Kaizen na tym polu jest fakt, że kierownictwo takich organizacji jak Boeing, Toyota, Honda czy US Navy metody Kaizen na stałe włączyło do swoich strategii zarządzania osiągając świetne efekty.

Na polu prywatnym Kaizen pomaga we wprowadzeniu nowych nawyków, uczy rozwiązywania problemów, nawet w obliczy wielkiego kryzysu, rozwija kreatywność, zwiększa motywację, pokazuje nową perspektywę samorozwoju i buduje poczucie osobistego sukcesu.Czemu warto?

Każdy uczestnik: 
- dowie się jak działają zasady kaizen 
- nauczy się technik wprowadzania zmian 
- po szkoleniu wyjdzie z własnym planem zmiany swoich nawyków.Warsztat poprowadzą:
Agata Skiba, psycholog i trener zmiany z doświadczeniem pracy w organizacjach pozarządowych oraz w korporacjach. Małymi krokami nauczyłam się języka hiszpańskiego. Małymi krokami zrealizowałam też swoje marzenie - roczną podróż po Ameryce Południowej. Da się!;)

oraz

Tomasz Miler, trener zmiany, coach, marketingowiec, dumny tata (to prawie zawód). Małymi krokami przebiegłem kilka maratonów i ultramaratonów. Małymi krokami zostałem trenerem, a niedługo wydam własną książkę o filozofii Kaizen: "Sukces - pokrojony na plasterki.

A jak było?

Niesłychanie energetycznie. Piątkowa atmosfera raczej nam sprzyjała, ponieważ niezwykle szybko się poczuliśmy swobodnie, co pozwoliło nam wejść w głęboką pracę. 
Agata i Tomek przygotowali nam niesamowicie dużą ilość informacji i ćwiczeń, dzięki którym każdy z nas po spotkaniu wyszedł z gotowym planem na to, by móc kaizenowo sięgnąć po nasze pragnienia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz