wtorek, 28 lutego 2017

Napisane rozwojowo - Work-Life Balance - Beata Rzepka

O tym, że w naszym życiu trzeba dbać o równowagę słyszymy z każdej strony. Ta równowaga jest ważna, bez wątpienia, ale nie wiem czy wiecie jak dużo mitów wokół niej krąży?

Sięgając po książkę Beaty Rzepki miałam takie proste oczekiwanie - znaleźć narzędzia, które pozwolą mi zadbać o tę moją równowagę. Chciałam za pomocą tej książki zadbać o to, by moje życie zawodowe i prywatne otrzymały po 50% mojej doby. Taki był plan.......

Na szczęście, szybko się tego pragnienia pozbyłam. 
Jak?
Za sprawą tego, co znalazłam w treści.

Jednym z najczęściej powielanych mitów o równowadze życiowej jest to, że aby zaznać równowagi należy zadbać o balans między czasem poświęcanym na pracę i czasem poświęcanym na życie osobiste. Nic bardziej mylnego! To czy czujemy równowagę życiową podyktowane jest tym, na ile realnie realizujemy w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca nasze potrzeby i... WARTOŚCI.

No właśnie.

  • Czy gdziekolwiek mówi się o tym, że możemy mieć w bardzo odmienny sposób zbudowany świat i to, jak chcemy dysponować swoim czasem? 
  • Czy jest w tym coś złego, że potrzebujemy przeznaczyć więcej czasu na rozwój osobisty niż na kontakty z bliskimi? 
To może być chwilowe, potem możemy to przebudować, ale wszystko, co czujemy o swojej równowadze jest najlepszym wskaźnikiem tego, ile i czy musimy zmienić w swoim życiu, by osiągnąć Work-Life Balance.


Dbanie o siebie, sprawdzanie czy się gdzieś nie zagalopowaliśmy, to chyba klucz do tego, by o tę równowagę zadbać. To, czy będziemy więcej pracować, uprawiać sportu, spotykać się z przyjaciółmi, a może właśnie tych kontaktów unikać to w sumie nasza indywidualna sprawa. Jeśli tylko czujemy, że tak własnie chcemy by wyglądało nasze życie, to wówczas możemy mówić o równowadze w tej nierównowadze (z perspektywy innych).

Książka - obowiązkowa!

Bardzo polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz