czwartek, 3 listopada 2016

O coachingu napisane - Superwizja w coachingu - Katarzyna Dujanowicz, Anna Chraniuk

Zawód coacha rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Kiedy otrzymywałam akredytację na poziomie ACC w International Coach Federation, było nas może z 300 osób. Dziś ta skala sięga już tysięcy. To potwierdza, że zawód ten jest potrzebny, ale też się profesjonalizuje. Sama szkoła może się okazać niewystarczająca, a klienci potrzebują potwierdzenia kompetencji.

Jednym z elementów rozwoju coacha jest własnie superwizja, która może odbyć indywidualnie lub grupowo. Takie spotkania z coachem, który może wspomóc nas w byciu lepszy coachem, a przede wszystkim człowiekiem, to w sumie sam miód dla naszych dusz.

Zawód coacha wiąże się z ryzykiem wypalenia zawodowego. Wiele spraw może się potoczyć różnie, jeśli w nas w środku nie przepracujemy pewnych spraw. Często pojawia się sporo tematów do pracy związanych z relacją coachingową, poszukiwaniem klientów na rynku, przyjmowaniem na siebie tematów klienta, emocji itp. To wszystko może się zdarzyć i gdzieś to powinno mieć swoje ujście. Tym ujściem jest właśnie Superwizja.Książka Kasi Dujanowicz i Ani Chranik to bardzo ciekawy zapis rozmowy pomiędzy nimi. Ilustracje do niej wykonała Gabrysia Borowczyk i ta mieszanka tworzy wyjątkową wartość i oprawę tak ważnego dla zawodu coacha tematu.

W środku znajdziecie modele superwizyjne, omówione doświadczenia superwizora i osoby superwizowanej. Tak naprawdę jest to najlepsza merytoryczna reklama Superwizji jaką można sobie wyobrazić.

Polecam nie tylko trenerom coachingu, ale tez i coachom, którzy boją się podjąć działań na rzecz regularnej superwizji swojej pracy. Argumenty, jakie wybrzmiewają z tej lektury są tak dosadne i tak nie podlegające dyskusji, że chyba przekonają każdego.

Ps. A lęk przed Superwizją jest naturalny. O nim tez poczytasz w środku :)

Mała-wielka lektura.
Dziękuję Wam za ten wkład w rozwój coachingu dziewczyny!

Ps. 2 - Chcesz więcej o Superwizji? Proszę!
http://supervisiontime.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz