czwartek, 23 kwietnia 2015

Zorganizowałam: klubNOVO - spotkanie 11 - ZEN coaching w rozwoju i pracy coacha

23.04.2015ZEN COACHING W ROZWOJU I PRACY COACHA

Zen Coaching jest nowym podejściem do coachingu, wprowadzonym przez Kåre Landfalda. U podstaw tego podejścia leży moc współczesnego coachingu połączona z mądrością filozofii wschodu, opartą na przeżywaniu życia z łatwością, w przepływie i w spokoju.

Zen coaching jest nie tylko metodą coachingu, jest także podejściem do życia. Kierując się jego zasadami, korzystając z mocnych coachingowych pytań, odkrywamy na nowo kim jesteśmy i za czym tęsknimy, zwiększa się nasza samoświadomość i samoakceptacja. Dzięki temu doświadczamy życia w pełni, z większym spokojem radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami i z akceptacją przyjmujemy to, co wydarza się w naszym życiu.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z podstawami tego podejścia, doświadczenia mocy pytań na sobie oraz przyjrzenia się praktycznemu zastosowaniu zen coachingu w rozwoju i pracy coacha.

Główne zagadnienia poruszone na spotkaniu:
- Ile zen w coachingu, ile coachingu w zen? – podstawy podejścia
- Moc chwili obecnej i rola świadomości
- Jak praktykować zen coaching w życiu i w pracy

KTO PROWADZI?
Karolina Prusińska - trener rozwoju osobistego, certyfikowany zen coach

Karolina z wykształcenia jest psychologiem, z zawodu trenerem i coachem. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe jako trener w dużej instytucji finansowej. Prowadzi szkolenia m.in. z komunikacji, asertywności, wystąpień publicznych, zarządzania sobą w czasie i zarządzania emocjami.

Coachingiem zainteresowała się w 2012 roku. Umiejętności coachingowe rozwijała pod okiem certyfikowanych przez ICF coachów. W 2014 roku ukończyła roczny Trening Zen Cochingu, prowadzony m.in. przez twórcę metody - Kåre Landfalda i uzyskała certyfikat zen coacha.

Coaching wykorzystuje zarówno w środowisku biznesowych, pracując z menadżerami i specjalistami, jak i w praktyce pozabiznesowej, w tematach związanych z life coachingiem i coachingiem kariery.

Wolny czas poświęca na czytanie, gotowanie, spacery, jogę i medytację. 


No i odbyło się kolejne spotkanie w ramach klubuNOVO.
Tym razem Karolina Prusińska opowiadała nam o tym czym jest zen coaching, choć wszyscy chóralnie stwierdzili, że pozwoliła nam go również doświadczyć i popraktykować.

Było bardzo "tu i teraz", uważnie i wyciszająco.

Dziękujemy Wam, że byliście z nami i Karolinie za dużą moc ZEN.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz